Age Of Empires Serisi Benzeri Oyunlar

Tarih 05 Şubat 2020 Gösterim İkonu 52 Gösterim Yorum İkonu 0 Yorum
Tarih Özel Age Of Empires Serisi Benzeri Oyunlar
Linkedin ile Paylaş Pinterest ile Paylaş Whatsapp ile Paylaş
OyunModları OyunModları

Sponsor Bağlantılar

Age of Empires serisi, birçoğunuzun bilgisayar ile tanıştığında oynadığı oyunlar arasında yer almaktadır. Strateji severlerin kült oyunu olarakta bilinir. Serinin ilk oyunu olan Age of Empires 23 yıl önce yani 1997 yılında piyasaya sürülmüştü. Microsoft Studios tarafından geliştirilen bu harika strateji serisi, 2018 yılında yeniliklere giderek HD grafiklerle yeniden elden geçirilmiş olan Age of Empires: Definitive Edition ve Age of Empires II: Definitive Edition versiyonlarını çıkarmıştır.

Serinin devam oyunu Age of Empires 4 Aralık 2019 olarak tahmin edilmişti fakat henüz firma tarafından bir açıklama yapılmadı. Birçok oyuncu ise oyunun 2020 yılı veya 2021 yılında çıkacağını dile getirmekte. Oyunun çıkmasına henüz varken sizler için Age of Empires benzeri 15 oyun derledik. Oyun çıkışına kadar alternatif oyun arayanlar ve daha önce oynamamış olanların bu oyunları beğeneceğini düşünüyoruz. Şimdiden iyi oyunlar !

SpeelForce Serisi

SpeelForce 3 üzerinden bir ekran görüntüsü

THQ Nordic firması tarafından ilk olarak 2003 yılında piyasaya sürülen SpellForce, daha önce Age of oynamış oyuncular tarafından beğenilen bir oyun olarak bilinmekte. Seri olarak adlandırabileceğimiz SpellForce, 2017 yılında 3. oyununu çıkarmıştır. Ayrıca 2019 yılında yapılan genişleme paket güncellemesiyle SpellForce 3: Soul Harvest oyuncuyla buluşmuştur.

Empires: Dawn of the Modern World

Empires: Dawn of the Modern World bir Savaş sahnesi..

Stainless Steel Studios firması tarafından 2003 yılı Ekim ayında piyasaya sürülen Dawn of The Modern World, Age of Empires geleneklerine bağlı kalmış bir yapıt. Tunç devrinden Ateşli silahlar çağına kadar uzun bir zaman yolcuğuna gireceğiniz oyunda şehrinizi geliştirerek rakip şehirlere üstünlük kuracak üniteler üretip Gerçek zamanlı strateji haritasında savaşabilirsiniz.

Cossacks Serisi

Cossacks 3 - Savaşa hazırlık..

Cossacks yine Age of Empires oyunlarına aşırı benzerlik gösteren bir o kadarda anımsatan oyun serisidir. 2001 yılında çıkan Cossacks: European Wars'ın üzerinden 15 yıl sonra GSC Game World Cossacks 3 ile oyuncuya yeni nesil bir strateji deneyimi yaşatmayı başardı hemde aynı dinamik ve mekaniklerle.

Stronghold Crusader

Stronghold Crusader Yüksek korumalı bir kale..

Bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi kale kurma simülasyonu Stronghold Crusader'dir. İngiliz oyun firması Firefly Studios tarafından geliştirilen ve 2002 yılında piyasa sürülen Stronghold oyun serisinin bir üyesi olan Stronghold Crusader, 2014 yılında daha gelişmiş grafikli versiyonu çıkmasına rağmen halen oyuncular tarafından tercih edilmektedir. Kale kurma ve rakip kaleler arasında amansız bir mücadele içerisinde savaşmaya odaklı bu harika oyunu denemeyenler çok şey kaçırmış demektir.

Rise of Nations

Rise of Nations - Bir savaş sahnesi

Big Huge Games firması tarafından geliştirilen yine Age of Empires'in dağıtımınıda üstlenen Microsoft Studios tarafından oyuncularla buluşturulan başarılı bir RTS oyunudur. Rise of Nations 20 Mayıs 2003 yılında piyasaya çıkmıştır. Haritada rakiplerinize karşı başarı kazanmak istiyorsanız birimlerinizin seviyelerini yükseltme yapmayı unutmayın.

Ayrıca oyunda çağ atlama sistemi mevcut olup ilk çağlardan en üst çağlara doğru şehrinizi geliştirip, Civilization ve Age of Empires'in harmanlanmasıyla oluşturulmuş bir oyun projeside diyebiliriz. Ayrıca oyunun yapımcılığını üstlenen Big Huge Games firması, Brian Reynolds öncülüğünde kurulmuş olup, bu kişi Alpha Centauri ve Civilization 2 oyunlarının gelişiminde yer almıştır.

American Conquest Serisi

American Conquest: Fight Back Savaşa Hazırlık..

GSC Game World (Cossacks Serisi yapımcısı) tarafından geliştirilen bir başka strateji oyun serisidir. Serinin ilk oyunu olan American Conquest 2002 yılında piyasaya sürülmüş, devamında 2003 yılında American Conquest: Fight Back gelmiştir. Oyun Amerikan iç savaşının taraflarını konu alan "Gerçek Zamanlı Strateji" oyunudur. Ayrıca deniz savaşlarıda içerir. Değerli madenler oyunda üstünlük kurmada oldukça önemlidir. Askerler, altın karşılığında görev yapar. Bu nedenle madenlerinizi sürekli yükseltmeyi unutmayın. Ayrıca bolca barut ve kömür stoklamanız da savaş esnasında askerlerinizin ateş gücünün kesilmemesi için önemlidir.

Empire Earth

Empire Earth 3 Günbatımı..

Empire Earth listemize yer alan Empires: Dawn of the Modern World isimli oyununda yapımcısı olan Stainless Steel Studios tarafından geliştirilen tarih tabanlı RTS oyunudur. 2001 yılında ilk sürümü çıkan oyunun 2007 yılında Empire Earth 3 ile seri tamamlanmıştır. Orta doğu, batı ve Uzak doğu kültürünü ele alan üç farklı grup oyuna aktarılmış bu grupların herbirinin teknoloji ağaçları da birbirinden farklıdır. Oyunda çağ atlayarak şehrinizi ve birimlerinizi geliştirebilirsiniz.

0 A.D.

0 A.D

Wildfire Games tarafından ücretsiz ve açık kaynak kodlu olarak dağıtılan, Windows ve Linux platformlarında indirilebilir tarih odaklı savaş ve ekonomi simülasyonu oyunudur. Bir üs kurarak ekonomik kalkınmayı tamamlayıp askeri birimlerinizi güçlendirip hem kara hemde deniz savaşlarıyla rakiplerinizi alt edeceğiniz bir oynanuş içerir. Birçok medeniyete özgü kara ve deniz birimleri oyunda yer almaktadır. İlk olarak 1 Nisan 2010 yılında yayınlanmıştır.

Sizde yorum alanından oynadığınız ve beğendiğiniz ayrıca Age of Empires Serisi benzeri olduğunu düşündüğünüz oyun(lar) var ise sitemiz üzerinden herkesle paylaşabilirsiniz. Hepinize eğlenceli oyunlar dileriz.

Reklam Engelleyicisi kullanıyorsanız indirme bağlantılarını göremeyebilirsiniz. Tarayıcınızdan Reklam Engelleyici uygulamayı devre dışı bırakarak tekrar deneyebilirsiniz.

Benzer Yazılar Özel kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın