Company Of Heroes İncelemesi

Tarih 15 Nisan 2016 Gösterim İkonu 58 Gösterim Yorum İkonu 0 Yorum
Tarih Oyun İnceleme Company Of Heroes İncelemesi
Linkedin ile Paylaş Pinterest ile Paylaş Whatsapp ile Paylaş
OyunModları OyunModları

Sponsor Bağlantılar

Artıları: 2.Dünya Savaşı hikayesini birçok cephe için oyuncuya yansıtıyor, Grafik kalitesi oldukça iyi, Birden çok ülke için hikayeler sunuyor
Eksileri: Kısa bir hikayeye sahip

2. Dünya savaşı temalı, gerçek zamanlı strateji oyunu diyebiliriz Coh için. Savaşta kullanılmış tamamen gerçek birimleri yöneterek savaşın hikayesinde kendimizi bulduğumuz kampanya bölümlerinden oluşan tek kişilik oyunda kendimizi geliştirip çok oyunculu Company Of Heroes dünyasında yerimizi alabiliriz.

Company Of Heroes hikayesi savaşın başlarındaki nazi ilerleyişini oyuncu ile birlikte yaşamak ve stratejik noktaları ele geçirerek düşman birlikleri ortadan kaldırmaktır. Wermacht ve ss birliklerinin hava desteği ve panzer birliklerinin destekleri ile müttefik devletlerin ellerindeki toprakların kontrollerini nazi imparatorluğuna kazandırmak için hünerlerimizi göstermemiz gerekecek. Müttefiklerin başarısızlıkları ile sonuçlanan Market Garden operasyonunu Nazi tarafından işleyerek tarihsel açıdan önemli çarpışmaları kullanıcının deneyiminde tekrarlattıran Company Of Heroes ek paketlerle Normandiya Çıkarması ve Caen’in kurtuluşunuda yansıtan hikayeleri içerisine  almıştır.

companyofheroes_incelemesi_2

Amaç, stratejik noktaları ele geçirerek insan gücü, petrol, metal gibi önemli içeriği elde etmek ve bu değerli içeriği yeni birimleri savaş  alanına çağırmada kullanmak, savaşın ortasında birim sayımızı arttırıp rakiplerimize üstünlük sağlamaktır. Savaş sırasında stratejik noktalar birçok kez el değiştirebilir. Bu nedenle bu noktaları koruyacak birimleri orada bırakmak kaybın önüne geçecektir. Ayrıca savaşan askerlerin tercübe puanları ile özelliklerini geliştirebilirsiniz. Savaş alanında bulunan bütün birimler öldürdükleri asker kadar tercübe kazanmaktadır. Bu tercübeler ile birimlerin defans ve saldırı özelliklerini geliştirebilirsiniz. Dahası sizin kazanacağınız puanlarını teknoloji ağacını ilerletmek ve bu ilerlemeye bağlı olarak yeni birimleri savaş alanına çağırmak için de kullanabilirsiniz.

Kampanyalar büyük bir hikayenin parçalanmış ufak hikayelerinin bölüm bölüm işlenmesiyle oluşturulmuş. Bölüm geçtikçe yine haritanın devamındaki diğer hikaye karşınıza çıkacak. Bu da oyunun hikayesinin bütünlüğünü korumasına yardımcı olmuş. Bazı aynı nitelikteki oyunlar  bir bölümde Arden ormanlarını işlerken diğer bölümde Normandiya çıkarmasını işlemekte. Company Of Heroes’te bu yok. Buda kullanıcın konsantresinin dağılmasının önüne geçmektedir. Her ayrıntı düşünülmüş oyunda. Köprü patlatmak için köprünün kolonlarına bomba döşemek, binaların içerisine girip askerlerin daha korunaklı bir mevkiden ateş etmeleri, hava desteği çağırmak veya topçu desteği ile hedeflenen bölgelerin vurulması, oyundaki dengenin sağlanabilmesi için limitli asker sayısı gibi.

2. Dünya savaşını strateji tabanlı oyunlarda oynamayı seven oyuncuların en zor bulduğu oyunlardan birtanesidir. Nazi tarafını yönetmemize ve hikayesini Nazi üzerine kuran oyun sayısı çok azdır. Sizde benim gibi Hitler manyağı iseniz bu oyun çok hoşunuza gidecek. Çok oyunculu versiyonda istediğiniz tarafı seçebilirsiniz. Ayrıca Company Of Heroes 2 İncelemesine de göz atabilirsiniz.

Ayrıca Bağlantılar; Company Of Heroes %100 Save İndir(Opposing Fronts) İyi Oyunlar !

Reklam Engelleyicisi kullanıyorsanız indirme bağlantılarını göremeyebilirsiniz. Tarayıcınızdan Reklam Engelleyici uygulamayı devre dışı bırakarak tekrar deneyebilirsiniz.

Benzer Yazılar Oyun İnceleme kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın