Cossacks 3'te iyi bir Oyuncu olmak için Ne Yapmalıyım ?

Tarih 30 Temmuz 2019 Gösterim İkonu 56 Gösterim Yorum İkonu 0 Yorum
Tarih Özel Cossacks 3'te iyi bir Oyuncu olmak için Ne Yapmalıyım ?
Linkedin ile Paylaş Pinterest ile Paylaş Whatsapp ile Paylaş
OyunModları OyunModları

Sponsor Bağlantılar

Cossacks 3, eğlenceli bir strateji olmakla birlikte bazen çokta can sıkabiliyor. Nedeni ise ani hızlı atlı baskınları. Bu baskınlar şehrinizden köylüleri ele geçirip rakibi çok kısa sürede gelişmeye müsait hale getirebiliyor.

 

2vs2 imkansız güçteki rakiplere karşı oynuyorsanız ve diplomatik merkezde açıksa oyunu kaybetmemeniz çok zor. Bu nedenle bazı tiyolarla daha iyi Cossacks 3 oyuncusu olabilirsiniz.

 

1.Şehrinizdeki binaları savunun

 

Şehirde kurduğunuz her binaya nöbetçi atın. Bu nöbetçiler etrafında çalışan işçilerin çalınmasının önüne geçecektir.

 

2. Topçu Kuleleri Dikin

 

Topçu kuleleri düşman atlı baskınlarını önlemek için en önemli savunma binasıdır. Diktiğinizde düşmanı önceden gözleyecek ve seviyesi yüksekse tek atışta akını gerçekleştiren atlıları ortadan kaldıracaktır.

 

3. En iyi Savunma Saldırıdır.

 

Düşman atak yapmadan önce sizi zayıf noktadan vurmak ister. Bu nedenle öncü birlikler göndererek siz onlarla uğraşırken gelişmeye devam eder. Siz öncülerle uğraşmak yerine oluşturduğunuz birliği şehrin ortasında bekletmeden düşmana yakın bir yere gönderin. Düşmanın dikkatini dağatacak ve oraya odaklanmasını sağlayacaktır.

 

4. O saldırmadan Siz Saldırın

 

Düşman size saldırdığında şehir merkezinize ulaşırsa oyun biter. O nedenle onun saldırısını yolda durdurup tekrar toparlanmasına fırsat vermeden saldırmalısınız.

 

5. Zayıf nokta Değirmen

 

Yiyecek çok önemli, o nedenle saldıracağınız alan düşmanın değirmenleri olacak. Çok fazla ordusu bile varsa değirmenlerini çalışamaz kılarsanız ordu teker teker yok olacak.

 

6. Kalite Kalitedir.

 

Hitler'in 2.Dünya savaşında söylediği bu söz stratejinin en önemli olaylarından biridir. Stalin "Miktar kalitedir." demiş savaşı kazanmıştır ama gerçekten kalite çok önemli. Bu nedende ürettiğiniz askerlerin geliştirmelerini komple yapın.

 

7. 3-4-5 Değirmen Kurmak

 

Değirmen sayınız, geliştirmedende çiftçiliği yükselttiyseniz çok fazla gıda gelecek. Bu gıdayı satarak 5-6-7 ahır ve diğer askeri binalar kurabilirsiniz kısa sürede güçlü bir ordu elde edebilirsiniz.

 

8. Silahlar VS Mızraklar

 

İlkel olacak biliyorum fakat silahlı birimler demir ve kömür kullanır silahlı birim yerine mızraklı birimler kullanarak elde ettiğiniz demiri ve kömürü satabilirsiniz.

Cossacks 3 Hileleri - Hile Kodları
Cossacks 3 Hileleri - Hile Kodları

Cossacks 3, uzun bir aradan sonra aramıza dahil oldu. Gerçek zamanlı strateji oyunları arasında önemli rol oynayan Cossa...

9. Düzenli ordunun önemi

 

Orduyu kesinlikle düzenli birlikler halinde oluşturun. Bir komutan birde gaydacı, birimlerin defans ve atağını arttırır.

 

10. Din adamlarından yararlanmak

 

Savaşa giderken mutlaka din adamları götürün. Askerlerinizin kısa sürede yok olmasının önüne geçer ve düşmana üstünlük kurmalarını sağlar.

 

11. Favori Ülkeniz

 

Kendinize favori bir ülke seçin ben Türkiye ve İskoçya ile oynuyorum :)

Reklam Engelleyicisi kullanıyorsanız indirme bağlantılarını göremeyebilirsiniz. Tarayıcınızdan Reklam Engelleyici uygulamayı devre dışı bırakarak tekrar deneyebilirsiniz.

Benzer Yazılar Özel kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın