Gelmiş Geçmiş En İyi Mafya Oyunları

Tarih 23 Şubat 2016 Gösterim İkonu 67 Gösterim Yorum İkonu 0 Yorum
Tarih Özel Gelmiş Geçmiş En İyi Mafya Oyunları
Linkedin ile Paylaş Pinterest ile Paylaş Whatsapp ile Paylaş
OyunModları OyunModları

Sponsor Bağlantılar

Mafya oyunları Türkiye'de de oldukça fazla oyuncu sayısına ulaşan ve belirli bir yaş üstü dahil birçok kesime hitap eden oyun türüdür. Kurtlar vadisi gibi bir mafya hikayesinin işlendiği dizinin Türkiye'de halen reyting rekorları kırdığını düşündüğümüzde bu oyunların ne kadar oynandığını hayal edebiliriz. Aslında bütün mafya oyunlarını bu sayfada sizler için topladık. İçlerinde oynamadıklarınız varsa eğer bir göz atmanızda mutlaka fayda var.

25 To Life

25tolife_oyunmodlariPolisler ve gansterlerin birbiriyle uğraştığı  harika bir hikaye ve konsepte sahip mafya oyunları listemize eklediğimiz bir başka oyun. PS2 üzerine çıktıktan sonra oyunun tutulması ile bilgisayar oyuncularınıda düşünmüşler ve oyun birçok platforma çevrilmiştir. Eidos Interactive tarafından piyasaya sürülmüştür.

The Godfather

godfather_oyunmodlari3 filmlik bir seri olan Baba serisinin oyunlarıdır. İlk oyunu Carlione çetesinin elindeki bölge sayısını arttırmak ve daha fazla bölgeyi ele geçirmek üzerine kuruludur. Her yeni bölgeyi haraca bağladığımızda bu bölgeler bizim oluyor ve bizim çeteye ait birkaç adam bu yerlerin etrafında gelirimizi ve bölgeyi koruyor. Diğer rakip mafya ailelerinin bölge sayısını düşürüp şehirdeki yerleşkelerini ele geçirip onları oyundan düşürmemiz gerekiyor. İkinci oyunda aynı mantığa dayalı fakat karakter ekranında bir takım değişiklikler ve eklemeler yer almış.

Mafia Serisi

mafia_oyunmodlariMafia serisi yine en çok oynanılan mafya oyunlarından bir tanesidir. Eski oluşu ve üzerine yapılan Mafya Kurtlar vadisi paketiyle Türk oyuncusunun gönlünde taht kuran oyunlardandır. Hikaye olarak devam eden ve yine diğer mafya ailelerinin elindeki bölgelere yapılan saldırıları ve araba çalmalarını konu alan oyunun ikinci serisinde İkinci dünya savaşından sonra oluşan Amerika'daki çeteleri konu alır. Oyun yine hikaye olarak devam eder ve diğer çetelerle verilen mücadeleden mahseder. GTA Serisi gtaserisi_oyunmodlariHepimizin yıllardır severek oynadığı ve önümüzdeki günlerde bütün platformlara dahil olacak GTA 5 ile mafya ve yeraltı grupların hikayelerini yaşayacağınız oyun serisidir. Gta Vice City serinin en çok oynanılan oyunuda olsa önceki versiyonlarınıda birçoğumuz oynamıştır. GTA III ve GTA II(üstten yönetmeli) aslında böylesine devasa ve harika bir hikayeye sahip oyunun doğuşunu oluşturur. Rockstar Games tarafından geliştirilen ve her defasında farklı bir şehire yeni giden ve o şehirde söz sahibi olmak için yerlatı ve yasadışı suçlar işleyen çetelere karşı verilen bir grup mücadele ve bu mücadele sonucunda oyundaki kara paranın büyük bir bölümünün size akmasıyla aynı zamanda açık dünya diye nitelendirebileceğimiz görev dışında farklı etkinlikleride oyunda bulabileceğimiz Bilardo oynama , Bowling oynama , kız arkadaş edinme , barda kafaları çekme gibi bir çeşit sizi oyuna bağlayan aktivitelerinde olduğu oyun serisidir. GTA 5 ile birlikte oyuna yeni bazı etkinlikler de eklenmiştir. Doğa sporları , kişisel köpeğiniz , paraşüt ile atlama gibi. Saint Row Serisi saintrow_oyunmodlariMafya babası uzaylılara ne kadar karşı koyabilir :). Tarihi mafya babalarını uzaylılarla karşılaştıran kaliteli bir yapıt. Açık dünya oyunları arasınada yerleştirebileceğimiz kaliteli bir oyun.

Sleping Dogs

Sleepingdogs-oyunmodlariHong-kong yeraltı çetelerinin Amerikan polisleriyle mücadelesini konu alan 2012 yapımı Açık dünya oyunu. Silahtan çok kollarını ve bacaklarınızı kullanacağınız, uzak doğu dövüş sanatlarıyla süslenmiş gerçekten hoşunuza gidecek çizgi roman desenli kaliteli bir oyun.

The Sabateur

the-saboteur-oyunmodlariAslında bu oyunu neden bu kategoriye aldım bilmesemde burada yer alan diğer oyunları oynayanların hoşuna gidebileceğini düşündüm diyelim.  Oyun mafya olmasa da ikinci dünya savaşında Naziler tarafından  işgal altında bulunan topraklarda direnişçi bir grubun Nazi stratejik bölgelerine yapılan saldırılarını anlatıyor. Hoşunuza gidecek bir oyun gerçekten.

Scarface

scarface-oyunmodlariAl Pacino'nun yaralı yüz filminden esinlenerek yapılmış açık dünya oyunudur. Bu oyunda uyuşturucu satıcıları silah satıcıları ile uğraşıyoruz ve verilen görevler ile oyunun hikaye bölümüne devam ediyoruz. Gerçekçi bir araba sistemi bulunan oyunda arabalar arıza verebiliyor. Görevler kısmına bakacak olursak Bu görevler filmin sonundan devam etmekte Yaralı Yüz'de filmin sonunda Tony, Sosa'nın bir suikastçısı tarafından vurulurken oyunda o suikastçıyı öldürüp hayata devam edebilirsiniz. Oyunda sadece 51 görev bulunmaktadır bunların dışında Diaz Kardeşler'in çetelerini öldürmek Dıaz Motors'u basmak gibi.Görevlerde bize silah tutmayı araba sürmeyi öğretilmekte. Oyunun sonunda Sosa'nın Bolivya'daki evine uçak ile gider. Burada her şey bize kalıyor. Şimdi yapmamız gereken Sosa'nın ve Arkadaşlarının adamlarını öldürmek. Herkes ölünce Sosa'nın mekanında Tony Montana ve Sosa kalıyor Sosa'yı acı bir şekilde öldürüyoruz ve oyun bitiyor. Oyunun bitiminin ardından oyuna istediğiniz yerden devam edebilirsiniz.

Omerta Serisi

omerta_oyunmodlariMafya oyunları arasında farklı bir oyun olma özelliği taşır. Diğerleri birebir aksiyona girdiğimiz oyunlar olması nedeniyle Omerta City Of Ganster 'den ayrılır. Omerta yukarıdan yönetilen ve yine aksiyona girip birebir olmasada tamamen sizin hareketlerinize bağlı olarak karakterleri yönlendirdiğimiz şehirde belirli bölgelerde oluşturulan görevleri tamamlayarak oyunu bitirmeye odaklı Mafya strateji oyunudur.
Reklam Engelleyicisi kullanıyorsanız indirme bağlantılarını göremeyebilirsiniz. Tarayıcınızdan Reklam Engelleyici uygulamayı devre dışı bırakarak tekrar deneyebilirsiniz.

Benzer Yazılar Özel kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın