Rise of Venice - Üretim Tesisi Nasıl Kurulur ?

OyunModları 24 Mayıs 2020 0 Yorum

Sponsor Bağlantılar

Gemi ticareti yaptığımız Rise of Venice'de ürün maliyetlerini düşürmek istersek ürünleri kendimiz üretebiliriz. Bunun için şehrin izin verdiği üretimhaneleri şehir merkezine kurmamız gerekiyor. Ya da mevcut binaları satın alabiliriz. Yeni kuracağınız binalar size daha düşük maliyet doğurur.

Yardımcı Olabilir : Rise Of Venice Rütbe Atlama

Mevcut işletmeler tam kapasite çalıştıkları için satın almak isterseniz maliyeti biraz yüksek olacaktır. Bu örnekte Venedik şehrinde herhangi bir hammaddeye ihtiyaç duymayan Meyve bahçeleri ve Yağ sıkım işletmesi kuracağız. İlk olarak Venedik şehrine tıklayalım ve şehir ekranı açılsın.

Şehir panelinden "Warehouse" bölümüne tıklıyoruz ve depomuzu açıyoruz. Burada bizi muhasebecimiz karşılıyor maliyetlerimizi bize kısa kısa gösteriyor.

Bu ekrandan Production sekmesine geçip üretimi yöneteceğiz.

Kurmak ya da satın almak istediğimiz işletme türünün üzerine geldiğimizde 4 buton çıkacak. İlk baştaki buton yeni bir işletme kurmamızı onun hemen yanındaki buton mevcut işletmeyi kapatmamızı 3. sıradaki buton mevcut bir işletmeyi devralmamızı en sondaki buton ise bir işletmemizi satmamızı sağlar.

Örnek resimde gördüğünüz Meyve bahçesi şehirde 11 adet bulunmakta ve bunlardan 2 tanesi bizim. Günlük üretim miktarımız da 8 adet meyve.

Üretim tesisi kurmak istediğimizde bizden bazı materyaller istemekte ve kurulacak gün ve gerekli para miktarıda yazmakta. Bir meyve bahçesi için 8K nakit altın, 9 gün süre 20 odun ve 40 tuğla gerekmekte. Eğer şehirde tuğla ve odun yoksa farklı bir şehirden tedarik etmeniz gerekiyor. Şehirde bu malzemeler yoksa bina kurulumu bu malzemeler şehre gelinceye kadar ertelenecektir.

Bina kurmayla işim yok satın alırım benim param çok diyorsanız faliyette olan bir meyve bahçesini devralmak için, 3. sıradaki butona tıklıyorum. Burada şuan satıştaki bir meyve bahçesinin fiyatı olan 26K altın gözüküyor. Eğer bu paraya sahipseniz Purchase butonuna tıklayarak devralabilirsiniz.

Kurmak mı ? Devralmak mı ?

Yeni bina kurabilirsiniz daha düşük maliyetli olur. Fakat işçilerin tam kapasite çalışması biraz zaman alabilir. Sadece tekel olmak istiyorsanız mevcut binayı devralmak daha mantıklıdır. Bir şehirde bir ürünü siz üretirseniz gemi ile sağa sola götürmenize gerek yok. Maliyeti düşürüp tüm tüccarlar için o ürünü şehre satabilirsiniz.

Son olarak;

Bina kurduktan sonra işçilerin konaklaması için ev kurmanız gerekiyor. Yeterli sayıda ev yoksa işçi sayınız düşük olabilir buda üretimde elde edeceğiniz miktarı doğrudan etkiler.

Sponsor Bağlantı
Dosyayı İndir

Yardım & Rehber kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın