Scssoftware ile Tır Simülasyonları Kronolojik Sıra

Tarih 25 Ağustos 2015 Gösterim İkonu 139 Gösterim Yorum İkonu 0 Yorum
Tarih Özel Scssoftware ile Tır Simülasyonları Kronolojik Sıra
Linkedin ile Paylaş Pinterest ile Paylaş Whatsapp ile Paylaş
OyunModları OyunModları

Sponsor Bağlantılar

Hepimizin hayatına dokunmuş oyunlar üreten Scssoftware'nin bugüne kadar yaptığı ve birçoğunu oynadığımız Tır simülasyon oyunlarını kronolojik olarak sıraladık. Scssoft, Çek Cumhuriyeti kökenli bir firma olup Amerika kıtasında başlattığı Tır ve kamyon sürme oyunlarını bir zamanlar hayal bile edemediğimiz derecede geliştirmesi, online dahi oynama imkanı sunan versiyonlarının çıkması ve DLC paketleri ile oyunları oyuncunun gözünün önünden ayırmasına fırsat vermeden sürekli güncel tutmasını sağlayan, aile ortamı ile çalışan ufak bir oyun ve teknoloji şirketidir. Liste geçmişten günümüze göre sıralanmıştır.

Hard Truck: 18 Wheels of Steel 2002 - Temmuz

hardtruck_oyunmodlari Bir zamanlar Amerika'da geçen ve birçoğumuzu başına kitleyen, devamı için bir öncü olma özelliği taşıyan Hard Truck eminim hepimiz bu oyunu bir yerlerden hatırlıyoruz yada kulağımıza geldi böyle bir oyun olduğu. İşte şimdilerde Euro Truck Simulator 2, American Truck Simulator gibi devasa kaliteli ve gerçekçi simülasyon oyunlarının yapımcısı Scssoftware'nin bu seriye ait ilk oyunu.

18 Wheels of Steel: Across America Eylül 2003

across_america_oyunmodlaricom İlk oyunu piyasaya çıkardıktan sonra seriye devam eden SCSSoft, tam bir sene sonra grafiksel açıdan biraz daha iyileştirilmiş fakat aynı oyun motorunu kullanmaya devam eden Across America'yı aramıza dahil etti. Harita olarak biraz daha detaylandırılmış, yeni birkaç tır modeli ve bazı köklü değişiklikler oyunu Hard Truck'tan ayırmayı başardı ve oyuncu tarafından severek oynandı. Fakat bu oyunla birlikte oyuncular artık bazı köklü iyileştirmeler istemeye başladı.

18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal Ağustos 2004

18_wheels_of_steel_pedal_to_the_metal 18WoSPTTM ile yine Amerika topraklarında devam eden serinin bizim için en önemli oyunlarından biridir. Çünkü en kaliteli ilk Türk yaması ve otobüs yaması bu serinin üzerine yapılmıştır. Türkiye haritasında saatlerce şehirler arası yolcu taşımışlığımız elbette ki vardır.

18 Wheels of Steel: Convoy Ağustos 2005

convoy Artık oyuncunun sıkıldığı bir dönemde yapımcılarda haklı olarak biraz grafiksel değişiklikler ile aynı oyun motoru(prism3D) kullandığı ve oyuncu tarafından çok fazla sevildiğini düşünmediğim bir oyun olacak ki kendimde dahil olmak üzere birçok arkadaşımın oynadığını zannetmiyorum. Fakat fark yaratacak bir oyun ortaya çıkacağını bu oyundan anlamalıydık.

18 Wheels of Steel: Haulin Ağustos 2006

haulin Nerde kalmıştık fark yaratacak bir oyunda değilmi :) Evet Haulinde yine oyuncu tarafından sevilen bir oyun oldu. Bu sefer oyun motoru yine aynı olsa da hava freni, hararet gibi birçok detay oyuna eklendi. Firma bundan önceki oyunda anladı ki grafiksel açıdan yapılan değişiklik oyuncuyu hoşnut etmemişti. Ayrıca Amerika haritasına birçok ülke sınırıda dahil edildi. Buda oyun motorunda birçok yeni geliştirme yapılmasına olanak sağladı. Ayrıca yine Haulin üzerinde de birçok Türkiye haritası çalışması ve otobüs yaması eklendi. Oyuncu tarafından severek oynanan oyunlardan biridir. Halen birçok oyuncu bu oyuna zaman ayırıyor.

18 Wheels of Steel American Long Haul Kasım 2007

longhaul 18 Wheels of Steel serisinin son yük taşımacılığı yapıp açık dünya üzerine şirket kurup işçileriniz ile büyük bir taşıma firması oluşturacağınız ve ayrıca Amerika'da geçen son oyun olma özelliği de taşıyan oyunudur.Haulin üzerine birkaç iyileştirme yapılmış oyun konseptine bazı yenilikler dahil edilerek oyuncuya sunulmuştur Long Haul.

Euro Truck Simulator - Ağustos 2008

eurotrucksimulator Scssoftware American Long Haul'dan sonra Euro Truck Simulator ile devrim yaptı. Avrupa kıtasında geçen Euro Truck Simulator, grafiksel ve Avrupa kamyon markalarına ait araçları modelleyerek lisans anlaşmasına varamadığı firmaların isimleri değişik bir şekilde oyunu yayınladı.Oyuncusundan tam not alan Euro truck Simulator, o zaman bu oyun üzerine yapılacak herşey yapıldı cümlesini neredeyse bütün oynayanların diline doladı.

18 Wheels of Steel Extreme Trucker Kasım 2009

extremetrucker Firma olağan dışı bir hareket ile Euro Truck Simulator ile ara verdiği seriye devam kararı aldı. Extreme Trucker biraz konsept dışına çıksada kamyonculuğun son noktası diyebileceğimiz zorlu yollar kamyonculuğunu oyuncusu ile tanıştırdı.

German Truck Simulator Ocak 2010

germantrucksimulator_man Bekleneni alamamış olsa gerek sadece Almanya'da geçen bir simülasyonu hemencecik oyuncuya sundu. Euro Truck Simulator grafik ve oyun motoruna birkaç ekleme ile o aralar meşhur olan Alman yapımı simülasyonlarla yarışmak adına böyle bir karar aldıklarını düşünüyorum.Bu arada alman markası Man'da oyun ile oyuncu arasında popüler olmayı başardı. "Alırsın man, yetmez ona derman.."

UK Truck Simulator Şubat 2010

uktrucksimulator_11 Amerika kıtasında başlattığı geleneğe Extreme Trucker ile sağ tarafta bulunan direksiyonlu araçları dahil eden Scs, İngiltere ve çevre ülkelerinde geçen yine Euro Truck Simulator ve German Truck Simulator oyun motorlarını kullandı.Avrupayı parça parça oyuncuyla buluşturmayı ve bu esnada para kazanmayı amaçlayan firma daha sonra,

18 Wheels of Steel Extreme Trucker 2 Ocak 2011

extreme2 ile seriyi devam ettirme kararı aldı. Bu oyunda oyuncu tarafından çok sevilen bir oyun oldu diyebiliriz. Zorlu yollara iklim çeşitliliği ve birçok kıtada birçok zorlu nakliyat görevleri ile oyuncusuna haz veren Extreme Truckler 2 'yi bir sonraki oyun Trucks And Trailers takip etti.

Trucks And Trailers Haziran 2011

trucksandtrailers Bu oyunda ise amaç sadece kargoyu teslim etme görevleri. Oldukça ufak çaplı bir oyun olan Trucks and Trailers, bir nevi ehliyet sınavlarında park etme görevlerini içeriyordu. Bu oyunun listemizde bulunan Convoy gibi bir sonraki oyuna maddi destek olması amacıyla oluşturulduğunu düşünüyoruz.

Scania Truck Driving Simulator Haziran 2012

scaniadriver Adından da anlaşılacağı üzere Scssoftware, Scania ile anlaşma imzalamış ve maddi açıdan hiçbir eksiği kalmamıştı. Artık asrın projesine geçilebilirdi. O kadar detaylı olmasa da Trucks and Trailers'dan daha geniş bir harita ve ilk defa Euro Truck Simulator 2 'de kullanılacak olan dinamik zemin ve direksiyon hassasiyetini bu oyunda oyuncu hissedecekti.

Euro Truck Simulator 2 Ekim 2012

ets2_oyunmodlari Oyuncunun merakla beklediği ETS 2 , aramıza katıldı. Çığır açan yenilikler kocaman bir Avrupa haritası ve birçok lisanslı kamyon markası. Ayarlanabilir aynalar, Aks'ın yüke göre düşürülüp arttırılabilmesi ve sayamayacağım birçok yeni özellik. Ayrıca devrim niteliğinde bir özelliği daha var. Online oynanabiliyor.

American Truck Simulator Çok yakında 2015

american_truck_simulator Adamlarda bir Amerika sevgisi var ama neyin nesi anlayamadım. Fakat Euro Truck Simulator 2'den sonra hangi kıtada hangi topraklarda geçerse geçsin kaliteli bir oyun olacağının da farkındayım. Belkide oyuncu uzun burunlu Amerikan tırlarını özlemiştir, ne diyelim. İşte arkadaşlar şuan en popüler oyunlar arasında yerini alan Euro Truck Simulator 2 'ün de hayat hikayesi olarak adlandırabileceğimiz Scssoftware tarafından yapılan tır oyunlarının tarihi sıralaması böyle. Kaynak : Oyunmodlari.com
Reklam Engelleyicisi kullanıyorsanız indirme bağlantılarını göremeyebilirsiniz. Tarayıcınızdan Reklam Engelleyici uygulamayı devre dışı bırakarak tekrar deneyebilirsiniz.

Benzer Yazılar Özel kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın