Victoria 3 Asimilasyon Nasıl Yapılır?

03 Kasım 2022 556 Gösterim 0 Yorum

Sponsor Bağlantılar

Asimilasyon, fethettiğiniz bölgeyi ya da mevcutta sorunlu(ayrılıkçı) bölgeyi ana kültürünüze bağlı olan millete çevirerek bölgedeki isyan risklerini ortadan kaldırıp daha yüksek vergi toplamanızı sağlayan olaydır. Victoria 3’te halen ayakta olan imparatorluklar dönemi işlendiği için asimilasyon birçok imparatorluk için elzemdir.

Savaşa kalktığınızda sırtınızdan bıçaklanmayacağını bilen ordular daha azimli ve savaş desteği yüksek olarak kendinden üstün ordulara kafa tutabilir. Bir bölgeyi asimile etmek için o bölgenin üzerinde sağ tıklayın.

Victoria 3 Bütün Hileleri
Victoria 3 Bütün Hileleri

Paradox Interactive tarafından yapılan sevilen serinin devam oyunu Victoria 3 için ihtiyaç duyacağınız bütün hileleri de...

Açılan menüde Milli Değerleri Tanıt butonuna tıklayarak bölgede asimilasyon başlamış oluyor. Bu olayın yönetiminde bulunduğunuz ülke üzerine etkisi ise 75 otorite puanıdır.

Ayrıca eğitim kurumu aracılığı ile asimilasyon gerçekleştirebilirsiniz. Bu kurumu açmak için öncelikle bazı kanunları değiştirmeniz gerekebilir.

Eğitim Kurumu - Victoria 3

Eğer Devlet Dini isimli kanun aktifse öncelikle bunu Vicdan Özgürlüğü veya Tam ayrılma olarak değiştirmelisiniz. Ardından Eğitim Sistemi kanununu Devlet Okulları olarak çıkarmalısınız.

Reklam Engelleyicisi kullanıyorsanız indirme bağlantılarını göremeyebilirsiniz. Tarayıcınızdan Reklam Engelleyici uygulamayı devre dışı bırakarak tekrar deneyebilirsiniz.

Yardım & Rehber kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın