Victoria 3 Hükümet Kurma ve Kanun Çıkarma

03 Kasım 2022 391 Gösterim 0 Yorum

Sponsor Bağlantılar

Victoria 3 için hükümet kurmak kanun çıkarmak için önemlidir. Daha doğrusu doğru çıkar gruplarını işin başına getirmeniz gerekecek. Bu nedenle bu çıkar gruplarına arka çıkarak, ihtiyaç duyduğunuz kanunları çıkarabileceksiniz. Kanunlar mevcut yönetim şeklinizi belirlerken size otorite, bürokrasi, vergi geliri kazandıracak belirli çıkar gruplarına ait nüfusun radikal veya sadık olmasını sağlayacaktır. Ayrıca kanun çıkarmak bazı günlük görevlerinde size yardımcı olacaktır.

Hükümet Kurma

Mevcut hükümeti görüntülemek ve yeniden kurmak için siyaset simgesine tıklayıp resimde gösterildiği gibi hükümeti tekrar kur butonuna tıklayabilirsiniz.

Çıkar Grupları

Buradan çıkarmak istediğiniz çıkar grubunu sağ tarafa, hükümete dahil etmek istediğiniz çıkar grubunu sol tarafa geçirip hükümeti değiştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey yaptığınız değişiklikte hükümetin meşruluğunun azalıp azalmaması.

Victoria 3 Meşruluk

Eğer meşruluk azalıyorsa bu size daha çok rakidal halk olarak yansıyacak. Bu durumda çok daha fazla sorunla karşılaşacaksınız anlamına geliyor. Hükümet kurma kısmını bitirdik, şimdi kanunlar kısmına göz atalım.

Kanun Çıkarmak

Bu resimde sarı alanda mevcut kanunu ve destekleyenler ile o kanunu onaylamayan çıkar gruplarını görüyorsunuz. Kırmızı alanda belirtilen Varlığa dayalı oy hakkı isimli kanunu mevcut kanunla değiştirmek için Çıkar butonuna tıklayalım.

Kanun Çıkarmak

Yeşil alanda yeni denediğimiz kanun için destekleyen çıkar grupları ve destekleyemen çıkar gruplarını göreceksiniz. Kırmızı alanda ise kanunun ilk oturumda kabul edilme oranı yani başarı ve başarıya ulaşması için her oturumda tartışma oyalama ve ilerleme oranları gözünüze çarpacak.

Victoria 3 Otorite Puanı Nedir? Ne İşe Yarar?
Victoria 3 Otorite Puanı Nedir? Ne İşe Yarar?

Victoria 3 için otorite puanı, meşru gücünüz anlamına gelir ve oldukça önemlidir. Muhalefet baskılama veya bir çıkar gru...

Bir kanun çıkarma süresi 180 günden fazladır. Otorite puanınız yüksekse bu süre kısalabilir. Süre sonunda kanun teklifi başarılı olursa yeni kanun yürürlüğe girer ve etkileri oyuna yansır.

Kanun çıkarma süresi dolduğunda başarısız olması durumunda oyun rastgele bir event gönderir. Bu event sonucuna göre kanun çıkarma başarı oranı artabilir veya azalabilir ya da kanun çıkarma süresi kısalabilir.

Bir kanunu çıkarmak için o kanunu destekleyen bir çıkar grubu veya partinin hükümette olması gerekmektedir. Örneğin ordu ile alakalı bir kanun çıkaracaksanız(Köylü asker, Profesyonel Ordu) Silahlı kuvvetler grubunu hükümete eklemeniz gerekir.

Son olarak anlatıda mevcut partileri göreceksiniz. Bunun için Kuvvetler Ayrılığı kanununu minimum Mülke Dayalı Oy Hakkı olarak ayarlamanız gerekir. Böylece ülkenizdeki çıkar grupları örtüşen çıkarlarına göre birlikte bir parti kurabilirler.

Siyasi Partiler

Siyasi partiler çıkar gruplarının birlikte hareket ettiği ve güçlendiği yapılardır.

Not: Öfke -20 seviye olan veya bir darbe girişiminde bulunan çıkar grupları hükümete eklenmezler.

Reklam Engelleyicisi kullanıyorsanız indirme bağlantılarını göremeyebilirsiniz. Tarayıcınızdan Reklam Engelleyici uygulamayı devre dışı bırakarak tekrar deneyebilirsiniz.

Yardım & Rehber kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın