Victoria 3 Otorite Puanı Nedir? Ne İşe Yarar?

03 Kasım 2022 1178 Gösterim 0 Yorum

Sponsor Bağlantılar

Victoria 3 için otorite puanı, meşru gücünüz anlamına gelir ve oldukça önemlidir. Muhalefet baskılama veya bir çıkar grubuna arka çıkma, özel tüketim vergisi alma, bölge ve eyaletler için kargaşa baskılama, sosyal hayatı destekleme veya altyapı desteği gibi birçok alanda kullanabilirsiniz. Otorite puanı kazanmak bazı kanunlara bağlıdır. Herhangi bir bina ile ikame edilemez.

Victoria 3 Bütün Hileleri
Victoria 3 Bütün Hileleri

Paradox Interactive tarafından yapılan sevilen serinin devam oyunu Victoria 3 için ihtiyaç duyacağınız bütün hileleri de...

Bir kanun çıkaracağınızda kanuna karşı çıkan çıkar grublarını baskılamak, kanunun başarılı olma ihtimalini arttıracaktır. Ayrıca iktidarda görmek istediğiniz çıkar grubunun nüfus alanını genişletmek için arka çıkmanız gerekir. Yine bu durum içinde otorite puanı kullanabilirsiniz. Arka çıkmak veya Baskılamak, size 200 otorite puanına mal olacaktır.

Çıkar Grubu Baskılama

Özel tüketim vergileri ise oyundaki mal ve hizmetlerin herhangi birine uygulayabileceğiniz her birinin farklı miktarda otorite gideri olan ve size ek gelir kaynağı yaratacak vergilerdir. 

Özel Tüketim Vergisi

Gelir tablosundan Tüketim Vergileri bölümünden yeni bir tane ekleyebilir veya mevcut tüketim vergisine sağ tıklayarak kaldırabilirsiniz. Ayrıca Sol sekmeden pazar bölümünden herhangi bir ürünün detayına girerek yine tüketim vergisi ekleyebilirsiniz.

Victoria 3 Bölge Gelişimi

Otorite puanı ile bir bölgenin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Yol Bakımı ile altyapı ve inşaat verimliliğine, Acil Durum Yardımı ile sosyal güvenlik ödemelerine, Sosyal hareketliliği destekle diyerek eğitim ve okuryazarlık oranının gelişmesine, sanayi, tarım ve kaynak için üretim hacmini geliştirmeye veya bölgenin kışlalarını doldurmak için halkını askere teşvik etmeye otorite puanı harcayabilirsiniz.

Kargaşa Bastırmak

Bölgede kargaşa olması vergi kaybı ve ölüm oranı olarak size negatif yansır. Yine otorite puanına sahipseniz Şiddetli baskı ile kargaşanın etkilerini hafifletebilirsiniz.

Otorite puanı elde etmek için bazı kanunları çıkarmanız veya geliştirmeniz gerekir.

Otorite Puanı Nasıl Elde Edilir?

Kanunlar bölümünden çıkarmak istediğiniz kanunun otorite üzerinde etkisinin olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca bazı toplum araştırmaları da ek otorite puanı sağlayacaktır.

Otorite Puanı Elde edebileceğiniz araştırmalar

Bu araştırmaları otorite puanı için yapabilirsiniz. Negatif otorite puanına sahipseniz muhalefet olarak bilinen çıkar grupları nüfuz kazanır. Pozitif bir otorite puanına sahipseniz bir kanun çıkarmak istediğinizde gerekli olan süreyi kısaltacaktır.

Reklam Engelleyicisi kullanıyorsanız indirme bağlantılarını göremeyebilirsiniz. Tarayıcınızdan Reklam Engelleyici uygulamayı devre dışı bırakarak tekrar deneyebilirsiniz.

Yardım & Rehber kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın