7 Days To Die İhtiyacınız Olan Bütün Hileleri

24 Kasım 2017 21632 Gösterim 3 Yorum
7 Days To Die İhtiyacınız Olan Bütün Hileleri
OyunModları OyunModları

Sponsor Bağlantılar

7 Days to die, Açık dünya zombi oyunu. Çok oynanan bu oyun eğlenceli olduğu kadarda zor. İşte bu zorlukları ortadan kaldıracak bütün kullanışlı hileleri sizlerle paylaşıyoruz. İlk yapacağınız işlem Oyuna başlamadan yada kayıtlı oyunda hileleri aktif etmek.

Kolay Hile: 7 Days to Die Hileleri (Developer Modu Nasıl Kullanılır?)

 

Bunun için ise Modded Options kısmından Cheat Mode:'yi on yapıyoruz yani aktif ediyoruz. Şimdi oyuna girelim ve hile kodlarımızı yazalım. Oyun açıldığında hileleri yazabileceğiniz konsolu açmak için F1 tuşunu kullanın.

 

Hile Kodu Açıklama Örnek Kullanım
dm “Debug Mode” Geliştirici modunu açar. G’ye basarsanız ölümsüz olursunuz. H ile zıpladığınızda çıktığınız yüksekliği düşürebilirsiniz.
giveself <eşyaismi> item verir. Eşya ismini belirtmeniz gerekir. giveself gascan, giveself forgediron. Bütün item isimlerini Oyunun kurulu olduğu dizindeki data>Config>itemx.xml dosyasında bulabilirsiniz.
7 Days To Die\Data\Config\items.xml
giveselfskillxp <beceriadı> <puan> Belirleyeceğiniz bir beceriye belirli bir miktarda xp puanı verir. giveselfskillxp Mining Tools 1000 şeklinde kullandığınızda maden ekipmanları kullanma özelliğine 1000 exp verir.
giveselfxp <miktar> Karakterin seviyesini arttırmak için exp verir. giveselfxp 1000, giveselfxp 1000000 şeklinde kullanırsınız maksimum karakter seviyesi 200'dür.
givequest <görevismi> Görevleri yapamayıp bir sonraki göreve geçemediyseniz tam size göre bir hile. givequest quest_BasicSurvival8 Tüccara ulaşma görevini başarıyla tamamlarsınız. Bütün görevleri görmek için;
7 Days To Die\Data\Config\quests.xml
settime <miktar> Zamanı değiştirir. settime 8500 yazdığınızda zamanı sabah 8'e getirir. Zaman ilerledikçe hileyi tekrarlayıp saati sabah 8'e alabilirsiniz.
weather <tür> <değer> Hava durumu hilesidir. weather snow 1 yazdığınızda kar yağar. weather rain 1 yazdığınızda yağmur yağar. tüm kodlara ulaşmak için help weather yazın.
weathersurvival <on/off> Hava durumundan etkilenmeyi açar kapatır. weathersurvival on hava durumundan etkilenirsiniz. Üşür veya yanarsınız. weathersurvival off bu durumu kapatır.
thirsty <değer> karakterin yeme ve içme derecesini belirler. thirsty yazarsanız karakterinizin su ve yiyecek derecesi 0 olur. ama thirsty 100 yazarsanız karakteriniz doygun ve bolca su içmiş gibi gözükecektir.

 

Yukarıdaki hilelerin hepsi oyunda tek tek denenmiştir. Sorunsuzca kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim ipuçlarına;

 

1# Oyundan Zombileri Kaldırma

 

 

Oynarken bir süre zombileri oyundan kaldırmak isteyebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman zombileri aynı yöntemi kullanarak tekrar oyuna ekleyebilirsiniz. kayıtlı oyunda yada yeni oyuna başlarken modded Options kısmında Enemy Spawning değerini OFF yaptığınızda artık zombiler oyunda olmayacak.

 

2# Oyun zamanı arttırma veya kısaltma

 

 

Oyunu oynadınız fakat bir günün süresi oldukça uzun sürüyor. Oyunu kaydedin çıkın işlemi yapın tekrar girin artık oyun daha kısa sürede gün atlayacaktır.  kayıtlı oyunda yada yeni oyuna başlarken modded Options kısmında 24 Hour Cycle değerini 10 munites yaptığınızda oyunda 24 saatlik bir sürenin 10 dakika sürmesini sağlarsınız.

 

3# Oyundaki Zombilerin Gece Çok seri şekilde Koşmasını Engelleme

 

 

Oyunda saat akşam 10 ile sabah 8 arasında zombiler olabildiğince hızlı hareket eder. Bunu kapatmak için kayıtlı oyunda yada yeni oyuna başlarken Standard Options kısmında Zombies Run değerini Never Run yapın. Artık zombiler geceleri sizi kovalamayacak.

 

4# Eşya Düşme olasılığını yükseltme

 

 

Eşya düşürme ihtimalinizi arttırmak için kayıtlı oyunda yada yeni oyuna başlarken modded Options kısmında Loot Abudance'ı 200% yapın.

 

5# Hile ile MiniBike Yapımı

 

Oyunda hızlı hareket etmek istiyorsanız bir motorsiklete ihtiyacınız var. Hile ile Minibike yapalım;

 

ilk olarak hilelerin aktif olmasını sağlayın bu yazının en üst kısmından bunu görebilirsiniz. Ardından F1'e basın ve sırasıyla şunları yazın;

 

giveself minibikeChassis
giveself minibikeSeat
giveself minibikeWheels
giveself minibikeHandlebars
giveself minibikesForDumbshits
giveself carBattery
giveself smallEngine
giveself shoppingBasketItem
giveself padlock

 

Böylece motorsiklet yapabilmek adına gerekli bütün eşyaları edindiniz. Şimdi Eşya kullanma çubuğuna şasiyi koyalım ve düz bir yere yerleştirelim.

 

 

Ardından şasiye gelip E tuşuna basalım ve diğer parçaları yerleştirelim.

 

 

Bütün eşyaları tek tek yerleştirdiğinizde artık motorunuz hazırdır. Binip gidebilirsiniz.

 

 

Yok yok bi saniye gidemezsiniz :) Yakıtı olmayan bir araç gidemez. Çevredeki araba hurdalarını parçalayarak yakıt elde edebilirsiniz. yada yine hile ile yakıt elde edebilirsiniz. bunun için ise giveself gascan yazın.

 

Şimdi yakıtı koyalım. Motorsikletin üzerine gelin E tuşuna basılı tutun.

 

 

Gas ikonuna tıkladığınızda üzerinizdeki yakıtı motora aktarır. İşlem bu kadar arkadaşlar umarım anlaşılır bir yazı olmuştur.

Reklam Engelleyicisi kullanıyorsanız indirme bağlantılarını göremeyebilirsiniz. Tarayıcınızdan Reklam Engelleyici uygulamayı devre dışı bırakarak tekrar deneyebilirsiniz.

Hileler kategorisinden Yazılar

3 Yorum

steamden indirdim oyunu. ondan mı bilmiyorum hilelerin hiçbiri işe yaramıyor. sadece dm yazıp on /off olabiliyo başka da bişey yok.

sibel 29 Ocak 2023 - 16:45:24

oyuna başlamadan oyun ayarlarından hileleri açmanız lazım


kaz.uslu 24 Nisan 2021 - 16:08:25

bendeki sürümde steam hocam, bu hilelerin her biri test edildi tarafımca.


emre 24 Nisan 2021 - 15:03:23

steamden indirdim oyunu. ondan mı bilmiyorum hilelerin hiçbiri işe yaramıyor. sadece dm yazıp on /off olabiliyo başka da bişey yok.


Yorum Yapın