Minecraft Benzeri 25 Oyun

OyunModları 20 Haziran 2019 0 Yorum

Sponsor Bağlantılar

Minecraft ilk çıktığından bu yana hala popülaritesini koruyan ve birçok çocuğun hayal dünyasıyla var ettiği bir oyun olarak hafızalara kazındı. Fakat son yıllarda popüler oyunlara alternatiflerin çıktığı ve alternatiflerinde popüler oyunları geçktiklerini gördük. Bunun en önemli örneği Pubg diyebiliriz.

CS:GO'nun popülaritesini azaltan hatta Battle Royal modunu tüm dünyaya sevdiren Pubg gibi bu listemizde de Minecraft'ı aratmayacak ve aynı zamanda bu türü fazlasıyla geliştiren oyunları gözlemleyebilirsiniz.

25. The Forest

Issız bir ormanda, vahşi hayvan ve yaratıklardan korunmak kendinize bir korunak inşa etmek ve tüm bunları yaparken en yakın arkadaşlarınzla multiplayer olarak oynayabileceğiniz harika ötesi açık dünya oyunu.

Platformlar: PC, PS4

24. Roblox

Sevimli kafalar, minecraft box sistemine benzer yapısı ile Legoyu anımsatan kendinize hayal gücünüzle bir dünya inşa etmeyi vadeden, PC Xbox gibi konsolların yayında mobil versiyonu da bulunan Roblox'u denediniz mi ?

Platformlar: PC, Xbox One, iOS, Android

23. Terasology

Dünyası Minecrafta çok benzeyen Terasology ile hayatta kalarak kendinizi en güçlü hale getirebilirsiniz.

Platform: PC

22. Terraria

2D Minecraft olarak adlandırabileceğimiz ve neredeyse tüm sürümleri olan en az Minecraft kadar popüler olan Terraria'yı mutlaka denemelisiniz.

Platformlar: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS, Android

21. Castle Story

Piksellerin dünyasında kendi kalenizi kurup, kendi güvenliğiniz için birçok önlem alabileceğiniz Castle Story ile açık dünyanın keyfine varabilirsiniz.

Platform: PC

20. Stardew Valley

Bu güne kadar 2D oyuna 40 TL para vereceğim hiç aklımın ucundan geçmezdi. Dededen miras kalan çiftliği adam edip, kendimize bir hatun bulup çoluk çocuğa karışacağımız, Minecraft'a ise madencilik kısmıyla yakınlaşan süper ötesi çiftlik platform oyunu Stardew Walley'i oynamadım demeyin sakın, döverler..

Platformlar: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS, Android

19. Ark: Survival Evolved

O artık efsaneler arasında yer aldı. Şu sıralar Ark Survival Evolved Steam üzerinde 25 TL civarına satılıyor. Bu fırsattan yararlanıp eski dünyaya geri dönüp dinazorlarla birlikte yaşamak iyi olabilir.

Platformlar: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

18. CubeWorld

Piksellerin dünyasını sevenler için yapılmış ve sadece PC versiyonunda çalışan Cube World'u'de deneyebilirsiniz.

Platform: PC

17. Trove

Her karesi minecraftı anımsatan Trove, 2015 yılında yayınlanan sizleri PC başına hapsedecek bir MMORPG oyunu.

Platformlar: PC, PS4, Xbox One

16. Starbound

2D Açık dünya, canavarlarla amansız bir mücadele ve tamamen sizin yaratıcılık gücünüze kalmış hikayesiyle Starbound çok satan oyunlar arasında.

Platform: PC

15. 7 Days to Die

Zombilerin korkunç seslerini gecenin bir yarısı odanızda hissetmek istiyorsanız ve birşeyler craftlamak hoşunuza gidiyorsa bu oyun size fazlasıyla yetecektir. Alfa testleri devam etmekte. Bu nedenle optimizasyon sorununu görmezden gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Platformlar: PC, PS4, Xbox One

14. StarForge

Kendi silahlarınızı Craftlayıp, oluşturduğunuz üstleri geliştirmek için materyal arayışına çıkmaya ne dersiniz ? Hemde hiç tanımadığınız bir dünyada.. Starforge denemeniz gereken oyunlar arasında yer almalı bizce..

Platform: PC

13. Kerbal Space Program

Craft dinamiği, yepyeni el değmemiş bir dünyaya iniş ile orada yaşamaya ve çevreyi keşfetmeye ne dersiniz ? Kerbal Space Program ile bunu çok keyifli hale getirebilirsiniz.

Platformlar: PC, PS4, Xbox One

12. Block Fortress

Blokların oyunu, kutu kutu piksel piksel kendi dünyanızı işleyin. Hemde cebinizdeki telefonda oynayın. Hem android hemde iOS versiyonu bulunan Block Fortress iyi oyuncular arıyor kendisine.

Platformlar: iOS, Android

11. Don't Starve

Don't Starve birçok oyun çeşidi olan Açık dünya ve hayatta kalma konularının işlendiği ilk versiyonu aldığınızda mutlaka size bir sonraki versiyonu almaya zorlayacak hikayesi bulunan görünürlüğü ile hafızalarınıza kazınacak minecraft oynayanların severek oynamak isteyeceği bir oyun.

Platformlar: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS, Android

10. King Arthur's Gold

Kral Arthur'un hazinesini bulmak için bir mücadeleye girmek ister misiniz ? Steam üzerinden ücretsiz olarak dağıtılan King Arthur's Gold, inşa etme, hayatta kalma etiketleri nedeniyle sizlere minecraftı aratmayacaktır.

Platform: PC

9. Lego Worlds

Bilgisayarlar yokken bile Minecraft vardı diyorsanız Legoyla tanışmış bir çocukluğa sahipsiniz demektir. Plastik lego parçalarından bilgisayarınızda oluşturacağınız lego parçalarını birleştirerek hayal dünyanızı hayata geçirin.

Platformlar: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

8. Rust

Craft dinamiği en sağlam oyunlar arasında yer alan Rust, çok oyunculu bir hayatta kalma oyunudur. Bunun için kendinize silahlar yapmalı en sağlam evleri oluşturmalısınız.

Platform: PC

7. The Flame in the Flood

Bağımsız yapımcı tarafından yapılmış The Flame in the Flood oyuncular tarafından çok beğenilmese de yine de şans verilmesi gereken oyunlar arasında yer almaktadır.

Platformlar: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

6. Craft the World

Adı üstünde, Craft oyunu olan Craft the World, kendi dünyanızı craftlayabileceğiniz bir oyun.

Platformlar: PC, iOS

5. No Man’s Sky

Uzayda yeni bir dünyaya keşfe çıkabilirsiniz. Steam'in en çok satan oyunları arasında yer alan No Man's Sky Bilim-Kurgu, Açık dünya ve hayatta kalma öğeleriyle size fazlasıyla yetecektir.

Platformlar: PC, PS4

4. Fallout 4

Bir türlü ısınamasamda Fallout 4 candır diyen arkadaşlarım var. Kıyamet sonrası temalı açık dünya ve hayatta kalma oyunu Fallout 4 bu listenin olmazsa olmazlarından olmayı hakediyor.

Platformlar: PC, PS4, Xbox One

3. Junk Jack

Çok renkli bir 2D açık dünya temalı platform oyunu. Yeni şeyler craftlayıp hayatta kalmak için zorlu bir mücadele sizi bekliyor Junk Jack'te.

Platform: PC

2. Fortnite

Fortnite, Royal Battle ile Craftı birleştiren bir MMO oyunu. Birçok oyuncunun aynı anda bir alana indiği ve bu alanda işe yarar malzemeleri toplayarak hayatta kalmaya çalıştığı bu oyunu zaten oynamışsınızdır diyorum.

Platformlar: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS, Android

1. Eco

Kendinize en doğal yaşam alanını inşa etmek istermisiniz. Eco bu imkanı size veriyor. Doğal, inşa etme, açık dünya hayatta kalma temalı Eco şuan hala erken erişimde.

Platform: PC

Sponsor Bağlantı
Dosyayı İndir

Özel kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın