Victoria 3 Araştırma Ağacı ve Teknolojiler

03 Kasım 2022 406 Gösterim 0 Yorum

Sponsor Bağlantılar

Oyunda başarının sırrı teknolojik üstünlükten geçmektedir. Sanayi, ordu veya toplum olarak yeni teknolojiye ayak uydurarak dünyada söz sahibi bir ülke haline gelebilirsiniz. Teknolojik araştırmaları gerçekleştirmek için buluş puanına ihtiyacınız var. Buluş puanı seçtiğiniz ülkeye göre temel bir değer verecektir.

Victoria 3 Buluş Puanı

Ülkenin bölgelerine üniversiteler kurarak buluş puanını artırmanız mümkün. Ayrıca üniversitenin mevcut üretim yöntemlerine erişmek için yine teknolojik araştırmalar yapmanız gerekir.

Üniversite Üretim Yöntemi

Anlatıda gösterdiğimiz Skolastik Eğitim'den Felsefe Bölümüne geçmek için Topluluk araştırma ağacında Diyalektik araştırmasını tamamlamanız gerekir.

Diyalektik Araştırması

Bir sonraki Analitik Felsefe Bölümü için yine topluluk araştırma ağacında Analitik Felsefe araştımasını yapmalısınız. 

Teknolojiye erişmenin bir diğer yöntemi ise yayılmalıcıktır. Dünyanın bazı noktalarında keşfedilen teknolojiler diğer ülkelerede yayılabilir. Bunu hızlandırmak için ülkenin okur yazarlık seviyesini geliştirmeniz gerekir. Bu seviyeyi eğitim kanunlarıyla veya otorite puanı harcayarak bölgesel olarak geliştirmeniz mümkündür.

Victoria 3 Hükümet Kurma ve Kanun Çıkarma
Victoria 3 Hükümet Kurma ve Kanun Çıkarma

Victoria 3 için hükümet kurmak kanun çıkarmak için önemlidir. Daha doğrusu doğru çıkar gruplarını işin başına getirmeniz...

Yayılan teknolojileri görmek için Teknoloji ağacına girin, mevcut araştırdığınız teknolojiden farklı olarak diğer bir teknolojinin gereksinim barı açılmış ve yanında rakamsal ifadeler varsa o teknoloji ülkenizde yayılmaya başlamıştır.

Teknoloji Yayılımı

Bu resimde araştırma yaptığımız Su borulu kazan teknolojisinden farklı olarak ayrımsal damıtma teknolojisi yayılma ile kazanacağımız bir teknoloji olacak.

Dünyada yayılmaya başlayan teknolojiler sağ alt kısımda mesaj olarak size bildirilecek. Bu durumda ülkeniz o teknolojileri herhangi bir efor harcamadan bir süre sonra kullanabilecek hale gelecek.

Teknoloji Ağaçları: Üretim

Teknoloji ağacında üretim sekmesinde üretim ve hammadde binaları için yeni üretim yöntemleri keşfedebilirsiniz.

Üretim Teknoloji Ağacı Victoria 3

Yeni üretim yöntemleri size ek malzemeler isteyerek daha fazla üretim sağlama olanağı tanır. Örneğin Ayrımsal Damıtma teknolojisi Gıda fabrikaları için Damıtma kolonları üretim yöntemine erişimizi sağlar. Bu yöntem sayesinde daha fazla bakkaliye ve içki üretebilirsiniz.

Teknoloji Ağaçları: Ordu

Ordu Araştırmaları

Ordu teknolojileri hem donanma hemde kara birlikleri için geliştirmeler yapmanıza olanak tanır. Ayrıca bazı kanunlar için gerekli teknolojiler yine buradan araştırılabilir. Kara birimlerinin saldırı, savunma, askere alım, yıpranma azaltma veya iyileşme oranlarını ve kullanacağı techizatları buradan araştırabilirsiniz. Techizat araştırmaları sonucu silah fabrikasından yeni teknolojiye göre üretim yapabilirsiniz.

Donanmada ise ahşap fırkateynden başlayarak denizaltı ve modern savaş filosu gibi savaş ekipmanlarının kilidini açabilirsiniz. Ayrıca liman sayısı, liman üst limiti gibi bazı kamusal değişikliklere sahip araştırmaları yine buradan yapabilirsiniz.

Teknoloji Ağacı: Topluluk

Topluluk Araştırması

Devlet yönetimi, prestij, devlet binalarına erişim ve yeni birçok sosyal, kültürel ya da ekonomik kanun çıkarmak için gerekli araştırmalar bu başlık altında toplanmıştır. Gelirinizi arttırmak ve sosyal devlet ilkelerini benimsemek sizi daha meşru ve güçlü kılacaktır.

Reklam Engelleyicisi kullanıyorsanız indirme bağlantılarını göremeyebilirsiniz. Tarayıcınızdan Reklam Engelleyici uygulamayı devre dışı bırakarak tekrar deneyebilirsiniz.

Yardım & Rehber kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın