Victoria 3 Bürokrasi Puanı Nedir? Ne İşe Yarar?

03 Kasım 2022 581 Gösterim 0 Yorum

Sponsor Bağlantılar

Victoria 3'te harcayıp, kazanabildiğimiz bir başka unsur bürokrasi puanıdır. Oyunun temel işleyişi için oldukça önemlidir. Nedeni ise atadığımız komutanlardan tutun da devlet kurumları için bürokrasi puanına ihtiyaç vardır. Ama sorun yok, oyunda bürokrasi puanı elde etmemiz kolay. Temel olarak bürokrasi puanının tüm kullanım alanlarına değinelim.

Komutan ve Amiral Atamaları ve Terfisi

Victoria 3'te komutan ve amiral atamaları ve terfilerinde bürokrasi puanı harcarsınız. Bu harcama, o komutan görevde kaldığı sürece devam eder.

İthalat ve İhracat Rotaları

İthalat ve ihracat rotaları bürokrasi harcayan bir diğer etkendir. Her bir rotanın belirli bir bürokrasi maliyeti olacak. Fakat, bolca ticaret yaptığınız bir ülke ile ticaret anlaşması imzalarsanız bu maliyet ortadan kalkacaktır.

Victoria 3 Otorite Puanı Nedir? Ne İşe Yarar?
Victoria 3 Otorite Puanı Nedir? Ne İşe Yarar?

Victoria 3 için otorite puanı, meşru gücünüz anlamına gelir ve oldukça önemlidir. Muhalefet baskılama veya bir çıkar gru...

Bürokrasi ve Kurumlar

Kanunlarda ilerleme kaydettikçe yeni kurumlar kurabileceksiniz. Fakat bu kurumlar işler kılmak için haftalık bürokrasi maliyetlerine katlanmanız gerekecek. Ayrıca kurumlar yine kanunların izin verdiği ölçüde geliştirilebilir. Geliştirdikçe bürokrasi gideri artacaktır.

Bürokrasi Nasıl Elde Edilir?

Bürokrasi Nasıl Elde Edilir?

Aslında bir puan gibi gözüksede oyundaki işleyişi aynı gerçek hayattaki gibi. Bürokrasi devletin işleyişini sağlayan memurlardan oluşuyor. Eğer daha fazla bürokrasi puanı istiyorsak daha fazla memura ihtiyacımız var. O halde bölge devlet binalarını geliştirerek bürokrasi kazanabilirsiniz.

Not: Pozitif bürokrasi puanı ülke inşa verimliliğini arttıracaktır. Negatif duruma düşerseniz vergi gelirini azaltacaktır. O nedenle kesinlikle pozitif bürokrasi puanında kalmalısınız.

Reklam Engelleyicisi kullanıyorsanız indirme bağlantılarını göremeyebilirsiniz. Tarayıcınızdan Reklam Engelleyici uygulamayı devre dışı bırakarak tekrar deneyebilirsiniz.

Yardım & Rehber kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın